Go Back  British Expats > Living & Moving Abroad > USA
Reload this Page >

Zielona Karta USA dla dziecka urodzonego w Polsce

Zielona Karta USA dla dziecka urodzonego w Polsce

Old Nov 18th 2002, 10:35 pm
Just Joined

ZDANKA's Avatar

ZDANKA is an unknown quantity at this point
Thumbs up Zielona Karta USA dla dziecka urodzonego w Polsce

Jestem Polka, z Zielona Karta w USA. W zeszlym roku urodzilam w Polsce synka. Zdecydowalam sie jednak przyjechac z nim do USA
Aby umozliwic mu legalny pobyt w USA musialam postarac sie o tzw list transportacyjny w Konsulacie Amerykanskim w Krakowie i ...to praktycznie wszystko co moglam zrobic w Polsce.

Po przyjezdzie do USA musialam zlozyc przed urzednikiem imigracyjnym na granicy akt urodzenia Malego wraz z tlumaczeniem, 2 zdjecia(3-miesiecznego bobaska!) oraz w.w. list transportacyjny, w paszporcie Malego wbita zostala pieczatka z adnotacja, ze oczekujemy na GreenCard dla niego.
Oczekiwanie mialo trwac do roku, ale udalo nam sie ja dostac po 6 tygodniach!

Aha!Bardzo wazne-moglam zalatwiac to wszystko tylko wtedy jesli pomiedzy urodzeniem Malego, a wyjazdem z nim do USA nie odwiedzalam Stanow sama.
Mam nadzieje, ze moja notka komus pomoze, bo wiem ze nawet w konsulacie nie mozna uzyskac pewnej informacji na temat co i jak zalatwiac-pytalam o to 4 razy i za kazdym razem dostawalam inna informacje.
Powodzenia!!!
ZDANKA is offline  
Old Nov 21st 2002, 12:57 am
Just Joined

White rabbit is an unknown quantity at this point

what language is that
White rabbit is offline  
Old Nov 21st 2002, 3:59 am
Just Joined

ZDANKA's Avatar

ZDANKA is an unknown quantity at this point
Default polish

It's information may be useful especially for Polish people, that's why I wrote it in Polish!
ZDANKA is offline  
Old Nov 22nd 2002, 11:26 pm
Just Joined

White rabbit is an unknown quantity at this point

i thought it was polish. there are a lot of polish people where i live (new york)
White rabbit is offline  

Posting Rules